خانه / الکترونیک دیجیتال / تراشه های FPGA / آموزش های FPGA / دانلود کتاب آموزش مدار منطقی

دانلود کتاب آموزش مدار منطقی

دانلود کتاب آموزش مدار منطقی

کامپٻوتر های دیجیتال بسیاری از ، پیشرفت های علمی ، صنعتی و تجاری را که به صورت دیگر قابل دسترس نبودند ممکن ساخته اند . کامپیوتر ها در محاسبات علمی ،پردازش داده های تجاری ، کنترل ترافیک هوایی ، هدایت فضایی ، زمینه های فرهنگی و موارد بسیار دیگری مورد استفاده قرار گفته اند . کامپیوتر می تواند ازمجموعه ای دستورالعمل های بنام برنامه که روی داده های مفروض عمل می کنندتبعیت نماید . استفاده کننده قادر است تغییرات گوناگونی را در برنامه ، داده ها و یا هر دوی آنها ، بر حسب نیاز ایجاد کند . به دلیل این انعطاف پذیری می توان نتیجه گرفت که کامپیوتر دیجیتال همه منظوره قادر هستند وظایف پردازش اطلاعات را در یک محدوده وسیع و متنوع به انجام برساند .یک کامپیوتر دیجیتال همه منظوره ، شناخته شده ترین نمونه از یک دستگاه دیجیتال است . مشخصه یک سیستم دیجیتال ، توانایی اش در دستکاری اجزای گسسته اطلاعاتی است . کامپیوتر های دیجیتال اولیه بیشتر برای محاسبات عددی مورداستفاده قرار می گرفتند . در این حالت اجراء گسسته ، ارقام هستند . عبارت کامپیوتر دیجیتال هم از همین کاربرد ناشی شده است . سیستم پردازش اطلاعات گسسته می تواند نام مناسبتری برای یک کامپیوتر دیجیتال باشد .اجزاء گسسته اطلاعات در یک سیستم دیجیتال را کمیت هایی فیزیکی به نام سیگنال می سازند ، که سیگنالهای الکتریکی مثل ولتاژ و جریان های معمول ترین هستند . سیگنال ها در تمام سیستمهای دیجیتال الکترونیکی امروز ، تنها دو مقدارمجزا داشته و دودویی نامیده می شوند. به دلیل قابلیت اعتماد کمی که مدارهایا لکترونیکی چند مقداره دارا هستند ، طراح یک سیستم دیجیتال به استفاده از سیگنال های دودویی مقید است . به عبارت دیگر می توان با استفاده از ده ولتاژمختلف یک مدار ده حالته را طراحی کرد اما این مدار از لحاظ عملیاتی دارای قابلیتاعتماد کمی می باشد . بر عکس ، یک مدار ترانزیستوری خاموش یا روشن دارای دو مقدار سیگنال بوده و می تواند با قابلیت اعتماد زیادی ساخته شود .

حتما در ادامه این مطلب را هم بخوانید:  دانلود کتاب سیستم‌های میکرو الکترومکانیک

آموزش مدار منطقی

دانلود فایل ها :

دانلود فایل آموزش مدار منطقی

رمز : melec.ir

نوع فایل و تعداد صفحه : ۱۴۹ صفحه PDF

این نوشته را با دوستانتان در تلگرام به اشتراک بگذارید :

درباره ی جهاندیده

با سلام درود به شما که مطالب سایت خودتان را مطالعه می کنید امیدوارم مطالب سایت برایتان مفید باشد و باعث پیشرفت روز افزون شما شود. دوران راهنمایی در کار منتاژ کیت های الکترونیکی بودم تا رفتم هنرستان ^_^ دو سال هنرستان الکترونیک خیلی چیزها یاد گرفتم ! دو سال کاردانی الکترونیک و کارشناسی ICT گرایش بهره برداری از سیستم های مخابراتی پر از تجربه بود و مدتی است در الکترونیک دنیای مشغولم . الکترونیک - تکنولوژی - ICT ، برنامه نویسی ...

۲ دیدگاه

  1. واقعا که بدر بخور بود و شیرین من که از مدار منطقی خلی خونشم میاد جزوتون کامل و دقیق ممنون بابت همه مطلبای کاربردیتون فقط میشه بگین در fpgaما برنامه نویسی اصلا نداریم فقط با گیت سر کار داریم یا با کامپایلر و بند بساطهای میکرو کنترولر سر کار داریم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =