خانه / آموزش الکترونیک / پروژه تی شرت با قابلیت نمایش ضربان قلب

پروژه تی شرت با قابلیت نمایش ضربان قلب

پروژه تی شرت با قابلیت نمایش ضربان قلب

 این پروژه از یک تی شرت ال ای دی دار تشکیل شده است که تونایی نمایش دادن میزان سرعت ضربان قلب (پوشنده این تی شرت) را دارا می باشد .

در ادامه با ما باشید تا با این پروژه بیشتر آشنا بشویم .

fig1

این پروژه از دو قسمت نمایشگر LED  و مدار تشخیص دهنده ضربان قلب تشکیل شده است .

fig3

مدار تشخیص ضربان قلب : در این قسمت از یک مادون قرمز فرستنده و فتوترانزیستور و از یک طبقه تقویت کننده تشکیل شده است. نحوه کار مدار به این صورت است که  انگشت شخص بین مادون قرمز و فتوترانزیستور قرار می گیرد . با پمپ کردن خون به داخل رگ ها توسط قلب مقدار خون در داخل رگ ها انگشت افزایش پیدا کرده و مانع عبور اشعه مادون قرمز از فرستنده به فتوترانزیستور می شود. پس خروجی فتوترانزیستور HIGH  یا یک می شود و بدین ترتیب ضربان قلب تشخیص داده می شود .سپس خروجی فتوترانزیستور به تقویت کننده ها اعمال می شود تا دامنه آن  به حد کافی تقویت شود . در واقع به خاطر فرکانس پایین قلب تقویت کننده ها در واقع فیلتر پایین گذر می باشند در ورودی طبقه دوم تقویت کننده ها یک یک مقاومت متغییر برای تنظیم بهره تقویت کننده تعبیه شده است . 

fig4

قسمت نمایشگر LED : در این قسمت به خاطر این که پایه های کمتری از میکرو برای اتصال LED  ها استفاده شود از آرایش زیر استفاده شده است . 

fig8

در این ارایش چهار LED  سمت راست که بصورت موازی به هم وصل شده اند با چهار LED موازی سمت چپ از لحاظ بایاس مخالف هم هستند در نتیجه  برای روشن کردن چها تای سمت چپ PIN1 باید HIGH  و PIN2  باید LOW  باشد و برای روشن کردن چهار تای سمت راست PIN1 باید در وضعیت LOW   و PIN2  در وضعیت HIGH باشد و برای خاموش کردن LED ها لازم است که سطح ولتاژ PIN1 و PIN2  با هم برابر باشد (هر دو در وضعیت 0 یا 1)

دانلود بصورت فایل pdf 

منبع: cornell.edu

کپی برداری از نوشته بدون لینک دادن به میکرو دیزاینر الکترونیک melec.ir  غیر مجاز می باشد .

 

 

melec-720

درباره ی جهاندیده

با سلام درود به شما که مطالب سایت خودتان را مطالعه می کنید امیدوارم مطالب سایت برایتان مفید باشد و باعث پیشرفت روز افزون شما شود. دوران راهنمایی در کار منتاژ کیت های الکترونیکی بودم تا رفتم هنرستان ^_^ دو سال هنرستان الکترونیک خیلی زود گذشت خیلی چیزها یاد گرفتم ! چهار ترم کاردانی الکترونیک در دانشکده فنی انقلاب تهران ! چهار ترم کارشناسی ICT گرایش بهره برداری از سیستم های مخابراتی در دانشکده فنی شهید شمسی پور تهران پر از تجربه بود :) و الانم فقط دوست دارم چیزایی را که می دونم را به اشتراک بگذارم :)

همچنین ببینید

صفر تا صد یک پروژه الکترونیک

صفر تا صد یک پروژه الکترونیک

مدتی پیش یکی از دوستانم در مورد اینکه پروژه الکترونیکی است و کاری ندارد بحثی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *