گزارش کار کارگاه ماشین های الکتریکی و مدار فرمان

گزارش کار کارگاه ماشین های الکتریکی و مدار فرمان ، معمولاً موتور های الکتریکی به عنوان بار یا مصرف کننده در مدار قدرت قرار می گیرند و از طریق مدار فرمان کنترل می شوند. مدار قدرت در واقع قسمت مصرف توان می باشد که بعد از رعایت موارد ایمنی موتور در آخر مدار قرار می گیرد و مدار فرمان قسمت نحوه کنترل بار می باشد که در واقع بخش حیاتی و پایه یک سیستم قدرت، بر اصل و طراحی مدار فرمان بستگی دارد.

به عبارتی مدار قدرت نقشه ای از یک مدار حقیقی که مسیر جریان رسانی به مصرف کننده را نشان می دهد و مدار فرمان   نقشه ای که وظیفه اش نشان دادن چگونگی عملکرد مدار قدرت است. در مدار فرمان وسایل مختلفی به کار می رود که مهم ترین آنها کنتاکتور یا کلید مغناطیسی است. استفاده از کنتاکتور در مدار های فرمان، تنوع طراحی های مختلف را به وجود می آورد.

در این کارگاه سعی شده که با سیستم های قدرت و نحوه کنترلشان آشنایی پیدا شودو شکل و فضای کاربردی آن در کارخانه جات صنعتی و ماشینی را بشناسیم و طرز کار و شیوه استفاده یک سیستم مبتنی بر قدرت را مورد بررسی قرار دهیم.

کارگاه مدار فرمان
کارگاه مدار فرمان

مطالب مرتبط :

به اشتراک گذاری این نوشته:
مطلب پیشنهادی:  دانلود گزارش کارآموزی رشته الکترونیک

درباره ی جهاندیده

کاربر عزیز از اینکه مطالب سایت ما را مطالعه میکنید بینهایت سپاسگذارم.با نظرات سازنده خود به ما انگیزه بیشتری دهید تا مطالب آموزشی بیشتری را تولید و منتشر کنیم. استیوجابز میگه "شغل شما بخش عمده ای از زندگیتان را تشکیل خواهد داد، پس تنها راهی که از این بخش احساس رضایت خواهید کرد این است که باور داشته باشید در حال انجام کار بزرگی هستید. بهترین راه برای انجام یک کار بزرگ نیز لذت بردن از آن کار است. اگر نمی دانید چه باید انجام دهید عجله نکنید و سعی نمایید اول راه خود را بیابید. با پیدا کردن راه درست مانند یک رابطه ی خوب با گذشت سال ها هر روز همه چیز بهتر و بهتر می شود و همواره رو به جلو پیش خواهید رفت. بنابراین به دنبال آن چیزی بگردید که قلباً شما را راضی می کند. عجله نکنید." امیدوارم همیشه موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 8 =

یک دیدگاه

  1. احمدرضا موحدزاده

    با دو رود بر شما
    ضمن تبریک و شاد باش به شما سروران گرامی وتشکر از سایت بسیار زیبا و ارزشمند شما
    با تشکر
    شرکت فروهراهواز