برنامه IP Subnet Calculator

برنامه IP Subnet Calculator 

سابنتینگ  یک شبکه بزرگ را به چند شبکه کوچکتر تقسیم بندی می کنند . با استفاده از این قابلیت , تاثیرگذاری و مدیریت شبکه بهبود می یابد .ساده ترین تعریفی که می توان برای واژه Subnetting در نظر گرفت این است : دستکاری کردن یک محدوده آدرس IP به شکلی که بتوان با آن بیش از یک شبکه منطقی یا بهتر بگوییم شبکه LAN را ایجاد کرد .

عملیات Subnetting یکی از اساسی ترین اعمال برای یک متخصص شبکه میباشد. Subnetting برای محاسبه زیر شبکه هایی از یک ادرس شبکه می باشد به همین دلیل ممکن است شما در پیاده سازی یک شبکه کامپیوتری با آن مواجه شوید. آن زمان است که برای تسریع بخشیدن به کارهایتان این نرم افزار به کمک شما خواهد آمد.این نرم افزار قابلیت های زیر را دارا می باشد :

1- تسریع در محاسبات

2- بدون اشتباه درمحاسبه

3- پاسخ گو بودن نرم افزار در حین عملیات سنگین

برنامه IP Subnet Calculator

 

بر خلاف نرم افزار های موجود این نرم افزار هنگام محاسبات سنگین از پاسخ گویی باز نخواهد ماند.

دانلود برنامه IP Subnet Calculator (لینک دانلود غیر فعال شد)

نکته:به مسیر نصب دقت و به دلخواه خودتان انتخاب و  برنامه را از مسیر نصب اجرا نمایید.

برنامه نویس : مهندس محمد محمدی

مطلب پیشنهادی:  پروژه ارائه کلاسی AMAZON CDN [تحویل محتوی چیست ؟]

دوستان عزیز پیشنهادات و انتقادات خود را در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا در نسخه های بعدی اصلاح شوند.

سوالات شبکه ای خود را در انجمن زیر بپرسید :

انجمن شبکه

به اشتراک گذاری این نوشته:

درباره ی جهاندیده

کاربر عزیز از اینکه مطالب سایت ما را مطالعه میکنید بینهایت سپاسگذارم.با نظرات سازنده خود به ما انگیزه بیشتری دهید تا مطالب آموزشی بیشتری را تولید و منتشر کنیم. استیوجابز میگه "شغل شما بخش عمده ای از زندگیتان را تشکیل خواهد داد، پس تنها راهی که از این بخش احساس رضایت خواهید کرد این است که باور داشته باشید در حال انجام کار بزرگی هستید. بهترین راه برای انجام یک کار بزرگ نیز لذت بردن از آن کار است. اگر نمی دانید چه باید انجام دهید عجله نکنید و سعی نمایید اول راه خود را بیابید. با پیدا کردن راه درست مانند یک رابطه ی خوب با گذشت سال ها هر روز همه چیز بهتر و بهتر می شود و همواره رو به جلو پیش خواهید رفت. بنابراین به دنبال آن چیزی بگردید که قلباً شما را راضی می کند. عجله نکنید." امیدوارم همیشه موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک دیدگاه

  1. Mohammad Hasan sayyari

    با سلام وخسته نباشید.کلیه مطالب از همه نظر بخصوص از نظر آموزشی پر محتوا می باشد.از کلیه دست اندر کاران سایت بسیار ممنونم .واقعا زحمت می کشید.اجرشان با خدا