پروژه نمایش و کنترل دمای محیط در لب ویوو

در این پروژه هدف طراحی یک سیستم مانیتورینگ، کنترل و ثبت اطلاعات دمایی در یک بازه مشخص بوده است. یک حسگر دمای LM35 به میکروکنترلر ATMEGA8 و مدار مجتمع FT232R که یک مبدل سریال به USB و بر عکس است، متصل شده است. علت استفاده از این مدار مجتمع حذف پورت سریال در رایانه­ های امروزی است. کنترل کننده دما یک کنترل روشن-خاموش با باند مرده انتخاب شده است. در برنامه نوشته شده در نرم افزار LabVEW قابلیت اجرا در دو حالت اتومات و دستی پیش­بینی شده و قابلیت نمایش و ذخیره اطلاعات در یک فایل متنی بصورت پیوسته و در بازه‌های زمانی مشخص دیده شده است. این پروژه شامل طراحی مدارات الکترونیکی، برد مدار چاپی، طراحی برنامه نرم افزاری LabVIEW و برنامه میکروکنترلر شده و همچنین قسمت­های سخت افزاری ساخته شده است. نتایج نشان دهنده عملکرد مناسب کنترل کننده و نرم افزار مانیتورینگ می­باشد.

پروژه نمایش و کنترل دمای محیط در لب ویوو

در بسیاری از محیط‌ها بدلیل عدم وجود کنترلر دمای محیط ، مقدار زیادی انرژی از دست می‌رود و همچنین در بسیاری از محیط‌ها مانند اتاق‌های کودک، گلخانه‌ها و دامداری‌ها و… نیاز است که دما در یک بازه مشخصی باشد و تغییرات دما خسارات مالی و حتی جانی می‌تواند داشته باشد. پس کنترل و نگهداری دما در یک بازه مشخص می‌تواند در صرفه جویی انرژی کمک و همچنین از به بار آمدن خسارات جلوگیری ‌کند.

مطلب پیشنهادی:  پروژه کنترل دمای محیط با ساعت

پروژه نمایش و کنترل دمای محیط در لب ویوو

در طراحی مانیتورینگ و کنترل دمای محیط چندتا فرض را برای طراحی در نظر می‌گیریم که سخت افزار و نرم افزار پروژه بنا به این فرضیات پیاده سازی شده است. فرض اول این است که تغییرات دمای محیطی که می‌خواهیم این کنترل کننده نصب شود در حد تغییرات محیط زندگی انسان می‌باشد. پس در انتخاب قطعات و دمای کاری آنها با این فرض انتخاب خواهند شد. فرض دوم این است که یک تهویه هوا یا فن در محیط وجود دارد که اگر دما بیشتر از دمای محیط شد با این تهویه دما را پایین آورده شود. فرض سوم وجود یک هیتر یا بخاری برقی است. در صورت سرد شدن محیط با این هیتر دما را گرم کند.

پروژه اتصال میکروکنترلر به کامپیوتر

طراحی و ساخت یک سیستم سخت افزاری و نرم افزاری مانیتوریگ و کنترل دمای محیط با کنترلر باند مرده و نرم افزار کامپیوتری می‌باشد. پروژه نهایی یک سخت افزار که سنسور و رله‌های هیتر و فن روی آن نصب هستند. نرم افزار نهایی یک نرم افزار با LabVIEW که کنترل کننده باند مرده روی آن پیاده شده و همچنین دما بصورت پیوسته در داخل یک فایل ذخیره می‌شود است.

فیلم عملکرد پروژه

مشخصات فایل های پروژه

 • فایل برنامه نویسی یا سورس برنامه به زبان C در کدویژن
 • فایل برنامه نویسی در لب ویو
 • فایل شماتیک بصورت PDF با کیفیت بالا
 • فایل بردمدارچاپی PCB طراحی شده در آلتیوم دیزاینر
مطلب پیشنهادی:  پروژه mini PLC با AVR

نرم افزار های مورد نیاز برای باز کردن فایل های پروژه

 • نرم افزار لب ویوو ۲۰۱۱ به بالا برای باز کردن فایل لب ویو
 • پلاگین visa لب ویو  برای اجرای پروژه لب ویو باید نصب کنید.(از اینجا دانلود کنید)
 • کدویژن ۲ به بالا یا Notpad ویندوز برای باز کردن کد میکروکنترلر
 • نرم افزار PDF Reader برای باز کردن فایل توضیحات
 • نرم افزار آلتیوم دیزاینر  ورژن 6.8 به بالا

اگر سوالی داشتین در کامنت ها و یا در اینجا بپرسید.بدون نیاز به ثبت نام و راحت و تا 24 ساعت آینده پاسخ را بصورت ایمیل دریافت کنید. همچنین برای حمایت از نویسنده های وبسایت میتوانید به اینجا مراجعه کنید.

اگر این نوشته‌ برایتان مفید بود لطفا کامنت بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 دیدگاه

 1. چرا نمیشه پروژه رو خرید؟

 2. بنده یه سری سوال در مورد این پروژه داشتم با چه شماره یا ایدی میتونم سوالمو بپرسم؟