مقایسه عملکرد مغز انسان با کامپیوتر – تشابه ها و تفاوت های مغز انسان و CPU

مغز انسان پیچیده‏ ترین ، عجیب ترین و شگفت‌انگیزترین عضو بدن انسان است.  شبیه‌ترین دستگاه به مغز انسان که بشر توانسته است بسازد، رایانه‌ها هستند که قادر به پردازش اطلاعات پیچیده در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستند. ولی آیا مقایسه عملکرد مغز انسان با کامپیوتر کار درستی است ؟ در این پادکست صوتی به برسی تشابه ها و تفاوت های مغز انسان و CPU یا کامپیوتر می پردازیم و سعی میکنیم اثبات کنیم که بشر هیچ وقت نمیتواند کامپیوتری مانند مغر انسان بسازد.

مقایسه عملکرد مغز انسان با کامپیوتر

تشابه ها و تفاوت های مغز انسان و CPU

پادکست زیر را حتما گوش کنید و جواب این سوال را دریافت کنید:

اگر به اطلاعات علمی تر و دقیق تر در مورد مغز انسان و مقایسه عملکرد مغز انسان با کامپیوتر نیاز دارید حتما مقاله زیر را به قلم یکی از دانشجویان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه امیرکبیر مطالعه کنید.

دانلود فایل PDF

مطالب مرتبط :

از هوش مصنوعی چه می دانید؟

کاربردهای جذاب هوش مصنوعی

نظر شما چیه آیا روزی قادر خواهیم بود کامپیوتری کاملا شبیه به مغز انسان داشته باشیم؟

منبع پادکست  : با همکاری دیجیاتو و شنتو دات کام با صدای  الیاس گرجی , فاطمه دولتی

دیگر جلسات این آموزش

مطلب پیشنهادی:  از هوش مصنوعی چه می دانید؟

درباره ی جهاندیده

کاربر عزیز از اینکه مطالب سایت ما را مطالعه میکنید بینهایت سپاسگذارم.با نظرات سازنده خود به ما انگیزه بیشتری دهید تا مطالب آموزشی بیشتری را تولید و منتشر کنیم. استیوجابز میگه "شغل شما بخش عمده ای از زندگیتان را تشکیل خواهد داد، پس تنها راهی که از این بخش احساس رضایت خواهید کرد این است که باور داشته باشید در حال انجام کار بزرگی هستید. بهترین راه برای انجام یک کار بزرگ نیز لذت بردن از آن کار است. اگر نمی دانید چه باید انجام دهید عجله نکنید و سعی نمایید اول راه خود را بیابید. با پیدا کردن راه درست مانند یک رابطه ی خوب با گذشت سال ها هر روز همه چیز بهتر و بهتر می شود و همواره رو به جلو پیش خواهید رفت. بنابراین به دنبال آن چیزی بگردید که قلباً شما را راضی می کند. عجله نکنید." امیدوارم همیشه موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *