دانلود کتاب آموزش مدار منطقی

کتاب آموزش مدار منطقی، کامپٻوتر های دیجيتال بسياری از ، پيشرفت های علمی ، صنعتی و تجاری را که به صورت دیگر قابل دسترس نبودند ممکن ساخته اند . کامپيوتر ها در محاسبات علمی ،پردازش داده های تجاری ، کنترل ترافيک هوایی ، هدایت فضایی ، زمينه های فرهنگی و موارد بسيار دیگری مورد  استفاده قرار گفته اند . کامپيوتر می تواند ازمجموعه ای دستورالعمل های بنام برنامه که روی داده های مفروض عمل می کنندتبعيت نماید .

استفاده کننده قادر است تغييرات گوناگونی را در برنامه ، داده ها و یا هر دوی آنها ، بر حسب نياز ایجاد کند . به دليل این انعطاف پذیری می توان نتيجه گرفت که کامپیوتر دیجيتال همه منظوره قادر هستند وظایف پردازش اطلاعات را در یک محدوده وسيع و متنوع به انجام برساند .

یک کامپيوتر دیجيتال همه منظوره ، شناخته شده ترین نمونه از یک دستگاه دیجيتال است . مشخصه یک سيستم دیجيتال ، توانایی اش در دستکاری اجزای گسسته اطلاعاتی است . کامپيوتر های دیجيتال اوليه بيشتر برای محاسبات عددی مورداستفاده قرار می گرفتند . در این حالت اجراء گسسته ، ارقام هستند.

دانلود کتاب آموزش مدار منطقی

عبارت کامپيوتر دیجيتال هم از همين کاربرد ناشی شده است . سيستم پردازش اطلاعات گسسته می تواند نام مناسبتری برای یک کامپيوتر دیجيتال باشد .اجزاء گسسته اطلاعات در یک سيستم دیجيتال را کميت هایی فيزیکی به نام سيگنال می سازند ، که سيگنالهای الکتریکی مثل ولتاژ و جریان های معمول ترین هستند . سيگنال ها در تمام سيستمهای دیجيتال الکترونيکی امروز ، تنها دو مقدارمجزا داشته و دودویی ناميده می شوند. به دليل قابليت اعتماد کمی که مدارهایا لکترونيکی چند مقداره دارا هستند ، طراح یک سيستم دیجيتال به استفاده از سيگنال های دودویی مقيد است . به عبارت دیگر می توان با استفاده از ده ولتاژمختلف یک مدار ده حالته را طراحی کرد اما این مدار از لحاظ عملياتی دارای قابليتاعتماد کمی می باشد . بر عکس ، یک مدار ترانزیستوری خاموش یا روشن دارای دو مقدار سيگنال بوده و می تواند با قابليت اعتماد زیادی ساخته شود . برای  مطالعه کتاب اینجا و یا لینک زیر کلیک کنید.

مطلب پیشنهادی:  دانلود کتاب DC/DC CONVERTERS

مطالعه کتاب

بعد از مطالعه این آموزش میتوانید مطالبی مانند آموزش FPGA  ، آموزش DSP ، آموزش میکروکنترلرها و آموزش ZYNQ را براحتی مطالعه کنید.

به اشتراک گذاری این نوشته:

درباره ی جهاندیده

کاربر عزیز از اینکه مطالب سایت ما را مطالعه میکنید بینهایت سپاسگذارم.با نظرات سازنده خود به ما انگیزه بیشتری دهید تا مطالب آموزشی بیشتری را تولید و منتشر کنیم. استیوجابز میگه "شغل شما بخش عمده ای از زندگیتان را تشکیل خواهد داد، پس تنها راهی که از این بخش احساس رضایت خواهید کرد این است که باور داشته باشید در حال انجام کار بزرگی هستید. بهترین راه برای انجام یک کار بزرگ نیز لذت بردن از آن کار است. اگر نمی دانید چه باید انجام دهید عجله نکنید و سعی نمایید اول راه خود را بیابید. با پیدا کردن راه درست مانند یک رابطه ی خوب با گذشت سال ها هر روز همه چیز بهتر و بهتر می شود و همواره رو به جلو پیش خواهید رفت. بنابراین به دنبال آن چیزی بگردید که قلباً شما را راضی می کند. عجله نکنید." امیدوارم همیشه موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه

  1. واقعا که بدر بخور بود و شیرین من که از مدار منطقی خلی خونشم میاد جزوتون کامل و دقیق ممنون بابت همه مطلبای کاربردیتون فقط میشه بگین در fpgaما برنامه نویسی اصلا نداریم فقط با گیت سر کار داریم یا با کامپایلر و بند بساطهای میکرو کنترولر سر کار داریم؟