پروژه شتاب سنج با ADXL330 و نمایش در کامپیوتر

در این  پروژه شتاب سنج با ADXL330 ما قصد داریم شتاب را در سه محور X,Y,Z اندازه بگیریم و سپس بر روی مانیتور مشاهده کنیم و چهچنین شتاب در محور X  را بر روی یک میتر نمایش دهیم که برای این کار به یک آیسی ADXL330 و یک میکروکنترلر ATXMEGA16-A4 و یک آیسی MAX232  و یک میتر نیاز داریم.

پروژه شتاب سنج با ADXL330

آیسی ADXL330  دارای سه سنرو شتاب سنج در محورهای X,Y,Z میباشد که در درون این سنسورها یم کاده پیزو الکتریک وجود دارد که بسته به میزان حرکت آی سی و تغییرg این کریستال پیزو الکتریک ولتاژ مشخصی را تولید کرده و به پردازنده ارسال میکند. مثلا اگر آیسی در جهت X+ تغییر کند مقدار ولتاژ X به عدد مثبتی افزایش میابد و اگر آیسی در جهت X- تغییر کند ولتاژ X به مقداری منفی کاهش میابد. این آیسی دارای سه خروجی است که هر سه را به میکرو میدهیم. تغییر در هر یک از محورها به معنای تغییر شتاب گرانشی در محورها می باشد که میکرو این سه خروجی X,Y,Z را گرفته و به دیجیتال تبدل میکند سپس خروجی میکروکنترلر را به MAX232  که برای ارتباط سریال به کار میرود میدهیم.

دانلود فایل های پروژه :

دانلود پروژه شتاب سنج با ADXL330 و نمایش در کامپیوتر

دانلود دیتاشیت ADXL330

مطلب پیشنهادی:  پروژه زاویه سنج با انکودر ( کنترل حرکت استپ موتور )

پسورد فایل ها : melec.ir

به اشتراک گذاری این نوشته:

درباره ی جهاندیده

کاربر عزیز از اینکه مطالب سایت ما را مطالعه میکنید بینهایت سپاسگذارم.با نظرات سازنده خود به ما انگیزه بیشتری دهید تا مطالب آموزشی بیشتری را تولید و منتشر کنیم. استیوجابز میگه "شغل شما بخش عمده ای از زندگیتان را تشکیل خواهد داد، پس تنها راهی که از این بخش احساس رضایت خواهید کرد این است که باور داشته باشید در حال انجام کار بزرگی هستید. بهترین راه برای انجام یک کار بزرگ نیز لذت بردن از آن کار است. اگر نمی دانید چه باید انجام دهید عجله نکنید و سعی نمایید اول راه خود را بیابید. با پیدا کردن راه درست مانند یک رابطه ی خوب با گذشت سال ها هر روز همه چیز بهتر و بهتر می شود و همواره رو به جلو پیش خواهید رفت. بنابراین به دنبال آن چیزی بگردید که قلباً شما را راضی می کند. عجله نکنید." امیدوارم همیشه موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 دیدگاه

  1. سایت شما بینظیر است

  2. سلام عاشقتم … منتهی تو متن یکم اشتباهات تایپی وجود داره اونارو هم ردیف کنی عالی میشه (یبار بخونی میفهمی )