پروژه ی مانیتورینگ دما روی کامپیوتر به صورت سریال

مانیتورینگ دما روی کامپیوتر ، امروزه همگان از اهمیت ارتباط بین کامپیوتر با دنیای خارج اطلاع دارند. کامپیوتر به عنوان یک پردازش کننده ی بسیار قدرتمند میتواند بسیاری از مشکلاتی که در پیاده ساز ی عملی در صنعت پیش می آید را به صورت یک آزمایشگاه مجازی برای ما فراهم کند.ازجمله ی این کاربردها در مسائل ضروری کنترلی وپردازشی می باشد . وایجاد ارتباط بین تجهیزات صنعتی و PC (به عنوان یک آزمایشگاه (مجازی) بسیار مجهز که در بسیاری از موارد میتواند موجب کاهش هزینه ی ساخت و بالا رفتن بازدهی سیستم میشود.

مانیتورینگ دما روی کامپیوتر

از جمله  روشهای برقرای ارتباط وانتقال اطلاعات بین کامپیوتر و تجهیزات الکترونیکی , استفاده از واسط سریال است که سرعت بسیار بالایی میتواند داشته باشد.

شناخت :

در بسیاری از کاربرد ها کمیت های مختلفی را توسط سنسور ها و مبدل ها اندازه گیری و به کامپیوترها منتقل می کنند که بعدا عملکرد سیستم را تحلیل کنندویا مورد ارزیابی قراربدهندو در بعضی  موارد از روی این داده ها نمودارهایی رسم می شود و به این ترتیب روند مراحل TESTING  و MONITORING  سیستم به وسیله ی PC  انجام شده و به این ترتیب Error Rate سیستم هابسیار پایین خواهدآمد.و چنانچه PC  با وسیله ی اندازه گیرنده در ارتباط باشدانعطاف پذیری سیستم بالارفته ونیز کنترل های بعدی نیز آسانتر خواهد شدو به این ترتیب قابلیت اطمینان و اعتماد به سیستم بالا میرود.

مطلب پیشنهادی:  پروژه ی نمایش دورموتور در LabVIEW

در این پروژه برای نمونه کمیت دما را به عنوان کمیت مورد اندازه گیری انتخاب شده است . و هدف اصلی  در این پروژه جمع آوری داده ها نیست بلکه فقط نمایش دما روی کامپیوتر می باشد .  البته جمع آوری داده، رسم نمودار ،تحلیل داده ها و صدور فرمان های خاص کارهای خیلی آسانی هستند که می تون آنها را به پروژه بعدی اضافه کرد ولی برای شروع و سادگی پروژه فقط اندازه گیری دما و انتقال آن به کامپیوتر و نمایش آن می باشد . که این کار حجم کار را کاهش خواهد داد و درک مراحل مختلف پروژه را راحتر خواهد کرد.

پروژه ی مانیتورینگ دما روی کامپیوتر به صورت سریال

امکان سنجی وطراحی :

برای نمایش دما روی کامپیوتر به سه قسمت نیاز است:

  1. قسمت اول سخت افزار بیرونی هست که داری حسگر و مبدل می باشد و بعد از حس دما, روی برد میکروکنترلری تعبیه شده است که وظیفه آن خواندن مقدار سنسور و ارسان آن به کامپیوتر می باشد.
  2. برای ارسال داده ها به کامپیوتر به مدار واسط نیازمند هستیم.
  3. داده های دریافتی توسط کامپیوتر باید نمایش داده شوند که برای اینکار ما از نرم افزار لب ویو که یک محیط برنامه نویسی گرافیکی و پیشرفته است استفاده می کنیم.

دانلود پروژه نمایش دمای محیط در کامپیوتر با لب ویو

مطلب پیشنهادی:  پروژه نمایش دمای محیط در کامپیوتر با لب ویو

دانلود VISA نرم افزار LabVIEW

به اشتراک گذاری این نوشته:

درباره ی جهاندیده

کاربر عزیز از اینکه مطالب سایت ما را مطالعه میکنید بینهایت سپاسگذارم.با نظرات سازنده خود به ما انگیزه بیشتری دهید تا مطالب آموزشی بیشتری را تولید و منتشر کنیم. استیوجابز میگه "شغل شما بخش عمده ای از زندگیتان را تشکیل خواهد داد، پس تنها راهی که از این بخش احساس رضایت خواهید کرد این است که باور داشته باشید در حال انجام کار بزرگی هستید. بهترین راه برای انجام یک کار بزرگ نیز لذت بردن از آن کار است. اگر نمی دانید چه باید انجام دهید عجله نکنید و سعی نمایید اول راه خود را بیابید. با پیدا کردن راه درست مانند یک رابطه ی خوب با گذشت سال ها هر روز همه چیز بهتر و بهتر می شود و همواره رو به جلو پیش خواهید رفت. بنابراین به دنبال آن چیزی بگردید که قلباً شما را راضی می کند. عجله نکنید." امیدوارم همیشه موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *