درباره ما

میکرو دیزاینر الکترونیک (Melec.ir) وبسایتی برای انتشار مطالب آموزشی علوم مهندسی برق، الکترونیک و کامپیوتر می‌باشد. الان ماهانه هزاران نفر از مطالب رایگان Melec.ir استفاده می‌کنند و امیدواریم میزبان خوبی برای این کاربران و میهمانان باشیم. فعل حاضر تمام درآمد حاصل از تبلیغات سایت صرف تولید محتوای رایگان، نگهداری و توسعه سایت می‌شود.

 

تاریخچه سایت Melec.ir

وقتی در دوران هنرستان بودم (سال‌های 87 تا 90) دوتا انجمن بزرگ برق و الکترونیک و چندتا انجمن دیگر بودن و سعی می‌کردم سوالاتم را اونجا بپرسم و سوالات دیگران را هم اگر بلد بودم جواب بدم تا اینکه بعد از یک مدت نیاز به یک وبسایت انتشار مطالب الکترونیک را حس کردم و اول از یک وبلاگ کوچک  شروع کردم ولی محدودیت‌های زیادی داشت و بعد از فیدبک مثبت کاربران، حمایت و آموزش دوستان تصمیم گرفتم به سمت یک سایت جامع‌تر حرکت کنم و اینطوری شد که میکرو دیزاینر الکترونیک با آدرس دامنه Melec.ir در 12 آذر ماه 1392 به منظور نشر مطالب آموزشی و ارائه مطالب رایگان شروع به فعالیت کرد. در اوایل اسم سایت مایکرو دیزاینر الکترونیک با دامنه MicroDesigner.ir بود و با پیشنهادات کاربران به میکرو دیزاینر الکترونیک و دامنه Melec.ir تغییر نام و دامنه داد و برای همین روی بعضی از تصاویر وبسایت هنوز اسم قدیمی سایت موجود است. در اوایل کیفیت مطالب خیلی پایین بود و بیشتر پروژه محور بود ولی بعدا تصمیم گرفتیم با هزینه شخصی مطالب باکیفیت بالا تولید کنیم تا یک حرکت مفیدی برای جامعه داشته باشیم.

  • نام سایت: میکرو دیزاینر الکترونیک
  • نام انگلیسی: Micro Designer Electronic
  • دامنه: Melec.ir
  • تاریخ شروع به کار: 12 آذرماه 1392

تیم ما

از آذرماه 1392 تا الان افراد زیادی در سرپا بودن و پیشرفت Melec.ir نقش داشتن. از نگهداری و توسعه فنی خود سایت تا تولید محتوای، انسان‌های زیادی تلاش کردن و مهم‌تر از همه وقت گذاشتن.

در این مدت با افراد زیادی همکاری داشتیم. در ادامه سعی می‌کنیم لیست افرادی که به ما کمک کردن را برای قدردانی از این دوستان اینجا منتشر کنیم. البته با اکثر این دوستان دیگر همکاری نداریم ولی زحمات این دوستان را هم فراموش نمی‌کنیم.

  • میلاد جهاندیده – موسس، پشتیبان، وب‌مستر، ویرایشگر و هرچی بتونه سایت – از 92 تا الان
  • سارا زارع – مترجم – سارا از سال 95 تا 99 کلی مطلب برامون ترجمه کرد.
  • احسان پناهی – مترجم – احسان کلی مطالب خوب برامون از 95 تا 98 ترجمه کرد.
  • محمد حسین کوهی قمصری – محمدحسین هم از سال 95 تا 98 کلی مطلب خفن برامون نوشت.

و البته افراد دیگری چون «دانیال یزدی و مطهره سرمدی» «کیارش گودرزی» «فاطمه کربلایی»  «علی فرامرزی» «ابراهیم معظمی» «حمیدرضا شجراوی» «مهدی فرامرزپور» «رویا عظیمی»  و چندین نفر دیگر که بصورت مهمان چندین مطلب خوب و خفن برامون نوشتن. «زینب ملاحسنی» هم زحمت بارگذاری مطالب روی سایت را در سال 99 کشید.

یک تشکر ویژه دیگر باید از دو بزرگوار بکنیم اولی آقای مهندس «علیرضا نجاتی» پشتیبان فنی سایت – سال‌های اولیه که ما در مورد سایت و سرور اطلاعات نداشتم خیلی به علیرضا زحمت دادیم. و دومی «امید مختاری» دوست داشتنی که طراح لوگوی سایت ما است.

اگر اسمی را فراموش کردیم برامون از کامنت‌ها یا تماس‌با‌ما یادآور کنید.