مهندس موفق الکترونیک

اضافه کردن کتابخانه جدید به آردوینو و استفاده از آن

اجازه دهید نحوه‌ی اضافه کردن یک کتابخانه برای ماژول MPU6050 (ژیروسکوپ + شتاب‌سنج + دماسنج) را با هم مشاهده کنیم.

در اینجا، ما از کتابخانه MPU6050 آقای Kornelisuz Jarzebski از گیت‌هاب استفاده می‌کنیم. کتابخانه را از اینجا دانلود کنید. کتابخانه را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید و پوشه آن را در پوشه‌ی کتابخانه‌های IDE آردوینو اضافه کنید.

مثال:

شکل زیر را ملاحظه کنید. کتابخانه‌ی اضافه شده پررنگ شده است. پوشه‌ی کتابخانه آردوینو حاوی کتابخانه‌های بسیاری مانند Wifi ،GSM و … می‌باشد. بنابراین، پوشه‌های آنها از زمان دانلود IDE آردوینو در آنجا موجود بوده است.

اضافه کردن یک کتابخانه جدید به IDE آردوینو و استفاده از آن

پس از انجام این کار، IDE آردوینو را باز کنید. همانند شکل زیر، می‌توان مثال‌هایی از کتابخانه اضافه شده را درسربرگ Examples برای هر بوردی مشاهده کرد.

نکته: اگر هنگام اضافه کردن هر کتابخانه‌ای IDE آردوینو باز باشد، برای مشاهده آن کتابخانه در سربرگ Examples مجبورید برنامه را یک بار باز و بسته کنید.

اضافه کردن یک کتابخانه جدید به IDE آردوینو و استفاده از آن

می‌توان اسکچ هر کدام از مثال‌های کتابخانه افزوده شده را انتخاب کرد. برای مثال، می‌توان اسکچ MPU6050_accel_simple را انتخاب کرده و همانند دیگر مثال‌های داخلی، آن را مستقیماً به بورد اضافه کرد.

همچنین می‌توان با ضمیمه کردن هدر فایل این کتابخانه در اسکچ برنامه‌ای که می‌سازید، به سادگی از توابع تعریف شده در آن بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی:  راه اندازی SPI در آردوینو

اضافه کردن یک کتابخانه جدید به IDE آردوینو و استفاده از آن

درست به همان شکلی که کتابخانه‌های استاندارد مانند stdio.h ،string.h و … را اضافه می‌کنیم MPU6050.h را به اسکچ برنامه خود اضافه کنید.

پس از انجام این کار، می‌توان از هر کدام از توابع اعلان شده در فایل MPU6050.h (که در MPU6050.cpp تعریف شده‌اند) در برنامه خود بهره بگیرید.

این فرآیند را می‌توان برای هر کتابخانه دلخواه انجام داد.

منبع: ترجمه از سایت electronicwings.com

امیدوارم آموزش اضافه کردن کتابخانه جدید به آردوینو و استفاده از آن براتون مفید واقع شده باشه. حتما دیگر آموزش‌های آردوینو و پروژه‌های آردوینو را هم مطالعه کنید.

اگر این نوشته‌ برایتان مفید بود لطفا کامنت بنویسید.

مطالعه دیگر جلسات این آموزش<< جلسه قبلی                    جلسه بعدی >>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *