مهندس موفق الکترونیک

کاردانی ICT چارت درسی و جزوه ها

قبلا در مورد رشته ICT یا فناوری ارتباطات و اطلاعات  و ماهیت و کلیت آن بحث کردیم ولی امروز براتون چارت درسی ، سرفصل ها و چندتا از جزوه های کاردانی ICT  را قرار میدم. در حقیقت آی_سی_تی یک رشته ، بین رشته ای است که از الکترونیک ، کامپیوتر ، مخابرات ، شبکه و کامپیوتر و مدیریت تشکیل شده است. در مقطع کاردانی گرایشی ندارد ولی در دوره کارشناسی ده گرایش مختلف دارد که ازجمله دیتا ، مدریت ICT و بهره برداری از سیستم های مخابراتی و موج را میتوان نام برد.

کاردانی ICT چارت درسی و جزوه ها

دوستانی که هنرستان الکترونیک خوندن در کنکور کاردانی میتوانند رشته ICT  را برای ادامه تحصیل انتخاب کننده که دانشگاه های مختلفی از جمله دانشکده فنی شماره دو تهران (شهید شمسی پور) کاردانی این رشته را دارد و البته  توصیه میکنم دوستان عزیز قبل از انتخاب رشته حتما چارت درسی ، سرفصل ها و توضیحاتی که در لینک های زیر ارائه شده را کامل مطالعه کنند.

رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات

این جزوه ها توسط یکی از کاربران سایت که در دانشکده فنی شماره 2 همدان (شهید جباریان)مشغول به تحصیل کاردانی رشته ICT  هستند برای ما ارسال شده …

مطلب پیشنهادی:  آنچه باید در مورد رمزگذاری (Cryptography) بدانید!

فایل های کارشناسی ICT

اگر میخواهید کارشناسی ICT را هم هم بخونید توصیه میکنم مطالب زیر را بترتیب مطالعه کنید:

نظر شما در مورد رشته ICT  یا مهندسی فناوری ارتباطات و اطلاعات چیست؟

اگر این نوشته‌ برایتان مفید بود لطفا کامنت بنویسید.

2 دیدگاه

  1. سلام. من ميخام اين رشته رو تو مركز علمي كاريردي بخونم و هيچ اطلاعاتي در مورد گرايش هاش ندارم كه كدوم به درد من ميخوره.ميشه شما راهنمايي بفرمايين؟ سپاس

    • میلاد جهاندیده

      سلام، دارای گرایش های مختلفی میباشد و در مقاله معرفی رشته ICT قسمت اول کمی توضیح دادم ولی بازم اگر شما علاقمندی خودتان، رشته قبلی و هدف بعدی تون را بگیم من راحتر میتونم توضیح بدم. همچنین اگر وقت داشتین نظرات موجود در مقاله لینک شده را بخونید.